Vyšetření

25.01.2019

V minulém týdnu se Šalotka i Madam Kóča podrobily sonu srdce. Beru sono jako jedno ze základních vyšetření, které by měl mít každý pes, navíc, pokud sportuje. A samozřejmě i kočka, spousta koček trpí na srdíčko a sonu může vyloučit i obávanou HCM (kterou Donský sphynx netrpí, avšak u kanaďanů je například obávaným strašákem).

Šalotka prošla na výbornou, i když ji udržet v klidu byl celkem boj. Lékař byl velice důkladný a tak vyšetření opravdu trvalo.

Kóča má srdíčko také v pořádku, trošku rychleji pracuje. Avšak HCM samozřejmě nemá a vše nám potvrdilo zdravou kočku.

Co se vyšetření týče, Šalotka ještě pár dní před srdíčkem prodělala odborné vyšetření luxace patelly a proto mohu říci, že je fenka testovaná na vše, co jsem pro ni chtěla a všechny její testy dopadly naprosto báječně. Jelikož chci zabezpečit zdravou linii, bude třeba začít hledat i vyšetřeného a pěkného psa, což je v současné době opravdový oříšek vzhledem k módnosti plemene a snadnému uchovnění.

Včera měla také naše lady Šalot druhé narozeniny, dostala samozřejmě svoji večerní dávku masa a aby to mohlo být nóbl a vyfoceno na instáč, trošku jsem si s tím pohrála. Následně klasicky do misky, ale protože bylo natahování kvůli fotkám až příliš dlouhé, všechno zhltala tak, že po cca 2 minutách vše vyhodila (...naštěstí v koupelně a ne na koberec v obýváku)  😀

P.S. včera se testů DLK, DKK a patelly nedobrovolně zůčastnila i naše červená kámoška Destiny a samozřejmě s nejlepším možným hodnocením, gratuluji ☺❤