Velký dobrý závod 2019

11.05.2019

Vyjeli jsme již v pátek odpoledne směr Kladno. Kvůli sedmi týdenní dceři jsme totiž nechtěli vstávat moc brzy a absolvovat noční cestu z Brna na Kladno.

Počasí nám moc nepřálo, každou chviličku se předpověď měnila a mraky se nád nái honily. Několikrát začalo pršet a my jsme si párkrát říkali, zda například druhé kolo běhů pořadatele zruší. Nakonec jsme ale počasí zvládli.

Co jsme nezvládli byl závod samotný. První Běj měla Šalotka s fenkami Honey Tea Top Banana (152 bodů I.běh) a Special Guest Staff Janet (159 bodů I.běh). Bylo ihned v druhé půlce trati vidět, že Šalotka není připravená co se výdrže týče. Obě fenky běžely opravdu rychle, nicméně Šála to doháněla v rámci inteligence, nadbíhání si ap. Skončila nakonec jako druhá s 157 body.

Co se týče druhého běhu, ten míváme vždy o píď horší. Nicméně Šalotka vyběhla jako první a držela se opravdu velice, velice dobře. Troufám si tvrdit, že měla nejlepší úvod ze všech tří fen.Běžela opět v bílém dresu a fenkami Cute Josephine King of Bohemia a naší oblíbenou soupeřkou Tonado Lou Macy Gray. Šalotka opět v poslední třetině zpomalila, síly docházely, ale pořád se držela velice pěkně. Najednou zatočila neznámo kam, my koukali co se stalo a kam běží. Bohužel paní rozhodčí Malátková měla vedle sebe hozenou mikinu, což Šalotku evidentně zmátlo, chtěla si zřejmě vzít "bližší střapec". Caa 3 metry od mikiny jí došlo, že neběží za střapcem a vrátila se do správného směru za oběma fenkami, který již střapec měly.

Bohužel tento závod nám tedy nevyšel a skončili jsme na 6.místě, což nám zřejmě zajistila ona mikina, jelikož po prvním kole byla na místě čtvrtém. Hold každý den není posvícení, což nás v rámci celoroční soutěže hrozně mrzí, ale nedá se nic dělat. Pozitivum bylo, že jsme vyrazili směr domov dříve :)