Mazaný zajíc 2019

07.04.2019

7.4.2019 jsme se vydali do brněnských Medlánek na Mistrovství Moravy 2019. Letos to byl pro nás první závod, jelikož jsme očekávali dalšího člena rodiny a dřívější závody jsme bohužel nestihli. O to větší bylo napětí, když jsem shlédla množství soupeřů.

Samotný závod začal o hodinku později, ale i přesto vše probíhalo celkově rychle. Počasí nám moc nepřálo a celý den se střídal déšť s mrholením. Pro psy ale bylo příjeně a alespoň se nepřehřívali.

Šalotka měla první běh v bílém a druhý běh v modrím dresu, takže jsem se mohla vyřádit na outfitu a nedostali jsme mnou neoblíbenou pyžamovou červenou dečku :)  ... samozřejmě ale již zvažuji koupi červeného košíku, aby byla má cesta "jak se stát bláznem" dokončena!

Každopádně první běh zvládla Šalot na jedničku, běžela se psem. Druhý běh mívá vždy horší a v třetí třetině již nemůže. Stále je spíše sprinter než vytrvalec.

Druhý běh jsme vyfasovali fenečku jménem Tornado Lou. V sedlišti byla Tornado klidná jako voda, stála vyrovnaně a čekala. Naopak Šalotka i ostatní psi ječeli, nadávali a už chtěli střapec, klasika. Říkala jsem si, že takový soupeř je radost. No každopádně na startu po vyslovení "GO" se vyrovnaná, klidně stojící Tornado změnila ve skutečné tornádo a už jsem viděla jen její zadek. Parádní výkon a čest! Tornado se stala naší výzvou pro příští závody a stala se mistryní!

Šalotka získala krásné a čestné druhé místo o "pouhé" 4 body!

Celý závod hodnotím kladně, i když terén Medlánek opět nezklamal a v prvním běhu Šalotka zakopla hned v prvních 3 metrech po startu. Tuto dráhu nemám díky syslům ráda, ale Šalotce nevadí :))