Mistrovství ČR v Coursingu 2019 Orlov u Příbrami

20.10.2019
 

V sobotu, 19.10. jsme si sbalili "kufry", Šalotku a Ninu a vydali se směr Čechy po oblíbené D1.
Cesta byla celkem přívětivá a plynulá. Měli jsme objednaný nocleh v Penzionu Orlov, abychom nemuseli téěř tříhodinovou cestu absolvovat brzy ráno.

Musím penzion jen doporučit. Majitelka byla více než přívětivá a dovolila nám kvůli dceři pozdější check out. Pokoj byl čistý, krásně vybavený. Až jsem se divila, že povolují psi.
Po tom, co jsem poznala některé pejskaře a jejich lhostejnost k majetku jiných (kterou se někteří netají!), odhazování vajglů všude příroda nepříroda a další super vlastnosti, se divím, že majitelé nemají o pokoje strach. Takže za nás 10 z 10ti bodů 🖤

Hned ráno jsem běžela se Šalotkou a Ninuškou v nosítku na přejímku. Poté se Šalotka odebrala s mým manželem, který mi byl opět skvělým pomocníkem, zpět na pokoj a pouze dvounozí členové rodiny se odebrali na snídani.

Start byl odložen o celou hodinu a to díky mlze, která by se dala krájet. Statečná Eva běhala i s mimčem v břiše po celém areálu a fotila. Rozhodčí a pořadatelé tedy spustili start až něco málo po deváté hodině ráno. Jako každý závod jsme si s kamarády dávali vědět jaký běh se běží, abychom měli přehled všichni i když jsme zrovna nestáli u dráhy. Je super, že existuje taková parta 😉

Pamatujete si Šalotky první letošní závod a její soupeřku Toničku? Tak ano, běžely jsme s ní i teď. Druhá soupeřka byla pro nás méně ale pro coursingový svět více známá Delta Force Brenneke. Opět jsme se tedy se staženými půlkami táhly se Šalot na start, zatímco manžel s dcerkou spali 💤💤💤

Šalotka v modrém dresu vystartovala jako střela a obě holky nechala za sebou. To by nebyl takový zázrak, mívá rychlé starty a v poslední třetině už se tak tak vlečeče. Zase ta naše zpropadená sprinterská fyzička! Nicméně střapec si krásně držela, nenechala se zmáct, když se Tonička a Delta malinko ztratily (jako profíci a starší závodnice se ztratily asi na 15 vteřin, Šalotka už by se nenašla..takže všechna čest dámám)!
Zkrátka po prvním běhu jsem byla šťastná jak blecha, Šalotku téměř vyhazovala do vzduchu a z dráhy jsme odcházely s pocitem, že běh musí dopadnout dobře.

A taky, že ano. Naše mladá cibula se umístila hned pod Pepinkou a měla stejný počet bodů jako Tonička. Takže pro nás obrovský parádní skvělý úspěch! Vyrovnat nebo alespoň přiblížit se holkám byl náš pomyslný cíl a byť druhý běh nedopadl tak, jak jse si myslela, tak nevadí.

Pepinka skončila v tomto závodě jak jinak, než na prvním místě a stala se tak mistryní České Republiky. Tonička na druhém. Třetí místo obsadila fenečka Alamea (352b.) a Šalotka skončila jako čtvrtá (351b.).
I když mě v první vteřině zamrzelo, že mohla alespoň to třetí obsadit a ten JEDEN BOD o který byla horší než Alamea dotáhnout, ve výsledku jsem byla spokojená a vezla jsem si domů malou vítězku. Teď už se budeme věnovat odpočinku a připravovat se na další část jejího psího života.

Protože Šalotka, Šalotka je šampionka ať skončí první nebo poslední  🖤💙🖤

PŘÍŠTÍ ROK OPĚT NA STARTU 📣VÝSLEDOVKA:

Pepinka, Šalotka a Tonička 🐾
Pepinka, Šalotka a Tonička 🐾

❤️ Cute Josephine King of Bohemia - celkem 354 bodů
🖤 Charlotte Blue Fransimo Bohemia - celkem 351 bodů
💙 Tornado Lou Macy Gray - celkem 353 bodů