IX. a X. Mezinárodní výstava koček

10.11.2018

o víkendu 10. - 11.11.2018 jsme se s Madam Kóčou zůčastnili výstavy koček. Výstava pro nás byla o to zajímavější a o to důležitější, jelikož byla pořádána naší ZO. Pro nás to znamenalo vzít si v pátek dovolenou z práce a jít chystat prostory pro víkend.

Perfektní parta kočkařů nám zaručila, že den rychle uběhl, vlastní klec jsme si nachystali již v pátek večer a mohli jsme jet domů připravovat Kóču. Ta byla samozřejmě natěšená ihned, jakmile viděla, že připravuji ručníky a šampon :)

Samotná výstava probíhala v poklidu. Naše kočka většinu času v kleci prospí a nijak se nevzrušuje. Bohužel nálada na předvádění chyběla a tak veškerá mávátka posuzovatelů brala s rezervou.

Neotevřela tedy oči ani na paní Nurit Pahl z Izraele, ani druhý den u paní Sabine Mösh, která se Kóči líbila o něce více. Paní Sabine z ní byla taktéž unešena a věnovala nám ručně vyráběné mýdlo. Nicméně byla spravedlivá a do nominace díky přivřeným očím a nezájmem o mávátko poslala kolegu Devon rexe.

Celkově výstavu hodnotím dobře, večer jsme uklidili a rozloučili se s přáteli i novými známými. Je škoda, že někteří vystavovatelé neberou zřetel na návštěvníky a celý den mají své kočky zakraté. Přece jen zde nejsme pouze kvůli sobě samým.

Madam Kóča byla oceněná 2x titulem CAC, což nás posouvá o pouhý jeden krok před oficiální titul šampionky. Snad se v Olomou 25.11.2018 poštěstí.